Інформація для абітурієнтів

Навчальні плани і звіти

КАФЕДРА ПСИХОЛОГІЇ


Навчально-науковий Інститут педагогіки і психології,
Волонтерський рух PDF Печать E-mail
Автор: Елена Король   
04.04.2019 09:55

JPCN0001

Волонтерський рух «Крок назустріч» зародився у 2008 році на кафедрі спеціальної та інклюзивної освіти і за останні 10 років залучив до волонтерських справ студентів не тільки спеціальності Спеціальна освіта, а й інших спеціальностей Інституту педагогіки та психології та університету. В останні роки студентський волонтерський рух вийшов за межі СумДПУ імені А. С. Макаренка, серед активістів зараз випускники ІПП та небайдужі сумчани різного віку і фаху.

JPCN0002

Волонтери надають соціальну, психологічну, педагогічну підтримку та побутову допомогу дітям та дорослим з обмеженими можливостями здоров’я.

Щорічно організовуються та проводяться різноманітні волонтерські тематичні заходи.

JPCN0003

Вже традиційними стали 4 благодійні акції: «Разом зробимо більше!» до Дня людей з інвалідністю, «Казка в дім прийде» до Дня Святого Миколая, «Ялинка янголів» до новорічно-різдвяних свят, «Писанкові барви» до свята Пасхи.

Кожного року студенти-волонтери готують для дітей та молоді особливими освітніми потребами інтерактивні вистави та ігрові програми до Нового року, Дня Святого Миколая, 8 березня, Масляної, Пасхи та Дня захисту дітей.

У 2018 році студенти-волонтери вперше взяли участь у обласному фестивалі «Розмай». Захід був проведений на базі КУ Сумської обласної ради Білопільський будинок-інтернат, в ньому взяли участь 90 дітей з особливими потребами 18 закладів Сумської області.

JPCN0008

Для дітей та молоді з особливими потребами проводяться тематичні майстер-класи, на яких крім ведучого працює ще команда волонтерів, що дає можливість кожному учаснику майстер-класу отримати допомогу від волонтера, з яким він працює в парі.

Волонтери виготовляють власними руками розвиваючі іграшки для дітей.

JPCN0009

Активісти волонтерського руху супроводжують на прогулянках, відвідують разом культурно-масові заходи з дітьми та молоддю з особливими потребами.

JPCN0010

Вже декілька років діє інтегрована театральна студія «Промінь надії» (спільно з Відділення соціально-побутової адаптації «Злагода» СМТЦСО(НСП) «Берегиня»).

JPCN0011

Також волонтери традиційно беруть участь у міських та міжнародних благодійних проектах:

  • щорічна мистецько-театральна акція «Театр на узбіччі театру» до Міжнародного дня людей з інвалідністю;
  • благодійний проект «White Puppet Hag – Ляльки об’єднують людей»(Греція-Україна);
  • Міжнародна щорічна акція-флешмоб «LOTS OF SOCKS», що присвячена Всесвітньому дню людей з синдромом Дауна;
  • флешмоб «Суми в синьому» в рамках всесвітньої акції «Запали синім» (Light It Up Blue), яка присвячена Всесвітньому дню поширення інформації про проблеми аутизму.

JPCN0012

Крім того волонтери встигають ще й відпочивати та навчатися в «Школі волонтера».

За останні 10 років волонтерською діяльністю охоплено понад 300 студентів СумДПУ імені А. С. Макаренка та інших ВНЗ нашого регіону, проведено понад 100 різноманітних волонтерських заходів, надано безліч волонтерських послуг для різних верств населення, в тому числі і для осіб з обмеженими можливостями здоров’я.

Волонтерський рух співпрацює з 12 освітніми та реабілітаційними закладами міста Суми та Сумської області і реалізує спільні проекти. Налагоджені зв’язки із засобами масової інформації, які постійно висвітлюють діяльність волонтерів СумДПУ імені А. С. Макаренка.

Запрошуємо до нашої волонтерської команди!

JPCN0019

 

Обновлено 04.04.2019 12:23