Інформація для абітурієнтів

Навчальні плани і звіти

КАФЕДРА ПСИХОЛОГІЇ


Навчально-науковий Інститут педагогіки і психології, © Центр інформаційно-телекомунікаційних технологій, СумДПУ імені А.С.Макаренка, 2021 рік.
До Міжнародного дня рідної мови PDF Печать E-mail

День рідної мовиМіжнародний день рідної мови – день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 р. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі.

Оскільки з 6 тисяч розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності людини. Окрім того організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами для взаєморозуміння та взаємоповаги.

Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

У Навчально-науковому інституті педагогіки і психології шанують і плекають українську мову щодня. А з нагоди важливого дня студенти кафедри дошкільної і початкової освіти підготували святкові листівки.

 
Майстер-клас з виготовлення листівки PDF Печать E-mail

19.02.2020 Завітавши до КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» відділення соціально-побутової адаптації «Злагода», молоді волонтери ВР «Крок назустріч» провели цікавий майстер-клас з виготовлення листівки «Мишка» для молоді з інвалідністю.

Всі учасники спочатку були шоковані кількістю деталей, але потім швидко влилися в роботу, проявляючи креативність і фантазію. Майстер-клас проходив легко, було багато розмов та сміху і, звісно, роботи. Двадцять хвилин минули швидко, і чудова листівка-мишка була готова. З гордістю демонстрували відвідувачі відділення свій виріб гостям. І волонтери і учасники залишилися дуже задоволеними.

Нас запросили в гості знову,  з новим майстер-класом та приємним спілкуванням.

Інформацію підготувала Євгенія Іщенко

 
Вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні PDF Печать E-mail

86969672 580080529210982 2500520489328312320 nП’ятий рік поспіль Україна 20 лютого вшановує пам’ять Небесної Сотні – справжніх героїв, котрі змінили хід історії нашої країни, віддали свої життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людей, європейське майбутнє України. Нагадаємо: цей день був внесений до календаря особливих дат згідно з Указом президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Саме в ці дні шість років тому під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею. 

Сьогодні викладачі НН інституту педагогіки і психології провели для студентів всіх спеціальностей тематичні виховні години з переглядом та обговоренням документального фільму «Небесна Сотня: герої не вмирають», присвяченого подвигу учасників Революції Гідності та увічненню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Метою проведених заходів є необхідність нагадування студентській молоді про високу ціну головної мети Революції Гідності – боротьби за власні політичні та громадянські права. Сподіваємося, що сьогоднішні студенти не забудуть цей нелегкий урок історії та стануть надійною опорою в подальшому розвитку нашої демократичної держави.

 
З ювілеєм! PDF Печать E-mail

65

 
28 лютого 2020 року Безкоштовна перевірка стану слуху PDF Печать E-mail


kartinka-dlya-detej-uho-21Соціально-освітній проект «Світ один на всіх» кафедри спеціальної та інклюзивної освіти

Кожна 10-та людина в Україні має  порушення слуху, але не кожна знає про це. До Міжнародного дня захисту здоров'я вух та слуху кафедрою спільно з благодійним фондом «Вийди з тиші» та компанією «Все для вуха» проводиться акція з безкоштовної перевірки стану слуху студентського та викладацького загалу університету. Запрошуємо всіх пройти безкоштовне обстеження слуху у консультативно-методичному центрі «Довіра» кафедри спеціальної та інклюзивної освіти (центральний корпус університету, перший поверх, каб. 136)
28.02.20 р. з 11:00 до 16:00.

 Для перевірки стану слуху слід завчасно зареєструватись: Запис на обстеження стану слуху

Бажаючи зможуть прослухати лекцію «Почути все», що відбудеться 28.02.20 р. в ауд. 139 (11.00)

 
Привітання! PDF Печать E-mail

45

 
Почути кожного! PDF Печать E-mail

20200217 145523 1Сумські поліцейські опановують основи  жестової мови. Навчання стає можливим завдяки співпраці інспекторів управління патрульної поліції в Сумській області з консультативно-методичним центром "Довіра" кафедри спеціальної та інклюзивної освіти. Відтак, 17.02.2020 р., заступником керівника центру було проведено зустріч із вдосконалення курсу навчання, під час якого правоохоронці здобувають основні навички, необхідні для спілкування з людьми, які мають порушення слуху.

 
Вітаємо наших студентів з перемогою у конкурсі «Під знаком Купідона»! PDF Печать E-mail

14 лютого 2020 року – у День всіх закоханих – студенти різних структурних підрозділів Педагогічного вже традиційно взяли участь у концертно-конкурсній програмі «Під знаком Купідона».

Честь Навчально-наукового інституту педагогіки і психології на заході відстоювала студентська пара – БУЙВАЛЕНКО Владислав і ГОЛУБ Катерина, які змагалися з іншими учасниками у цікавих, інколи дуже романтичних конкурсах, і, врешті-решт, за підтримки глядацької аудиторії перемогла, посівши І місце!

Друге місце посіли представники НН інституту історії та філософії (Свиридов Андрій та Скусинець Анна), третє – студенти факультету іноземної та слов’янської філології (Ткаченко Єгор та Кабакова Дарья).

Вітаємо переможців та зичимо їм справжнього, палкого кохання!

 
VI Міжнародна конференція «Особистість у кризових умовах та критичних ситуаціях життя» PDF Печать E-mail

13-15 лютого 2020 р. у Сумському державному педагогічному університету імені А.С.Макаренка відбулась VI Міжнародна конференція «Особистість у кризових умовах та критичних ситуаціях життя».
В цьому році конференція набула особливо масштабного представництва, зібравши понад 600 учасників з 11 країн світу. В їх числі: Канада, Німеччина, Швеція, Польща, Угорщина, Чехія, Іспанія, Китай, Казахстан, Білорусь та інші. Україну представляють науковці із 20 міст 16 її регіонів.

Подробнее...
 
Інформативно-профорієнтаційна зустріч зі студентами І-го курсу спеціальностей «Соціальна робота» і «Соціальне забезпечення» PDF Печать E-mail

14 лютого 2020 року відбулася інформативно-профорієнтаційна зустріч студентки 0035 групи ГІЛЕНКО Дарини – учасниці Програми подвійного диплому – зі студентами І-го курсу спеціальностей «Соціальна робота» (0015 гр.) і «Соціальне забезпечення» (0016 гр.). Під час активного діалогу першокурсники дізналися про особливості навчання у гуманітарно-природничому університеті імені Яна Длугоша (м. Ченстохов, Республіка Польща), організацію побуту, дозвілля, страхування тощо. Особливе зацікавлення викликала розповідь старшокурсниці про особистий досвід підготовки до здобуття освіти за кордоном, власні враження від проживання, навчання та роботи у Ченстохові.

 

 

 

 
Заняття зі студентами з порівняльної педагогіки на тему: "Особливості розвитку освітніх систем країн світу". PDF Печать E-mail

14 лютого 2020 року кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри педагогіки Осьмук Наталією Григоровною проведено заняття зі студентами історичного факультету з порівняльної педагогіки на тему: "Особливості розвитку освітніх систем країн світу".

Формою проведення заняття стала рольова гра "Світовий конґрес з проблем освіти 2020".

 

  

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 9 из 82