Інформація для абітурієнтів

Навчальні плани і звіти

КАФЕДРА ПСИХОЛОГІЇ


Навчально-науковий Інститут педагогіки і психології, © Центр інформаційно-телекомунікаційних технологій, СумДПУ імені А.С.Макаренка, 2021 рік.
Докторський семінар для здобувачів ступеня доктора філософії PDF Печать E-mail

01 червня 2020 року стейкхолдери з м. Київ Кобильченко Вадим Володимирович та Омельченко Ірина Миколаївна брали участь у проведенні Докторського семінару з теоретичних та методичних засад педагогічних досліджень у галузі спеціальної освіти, який проводила лектор – доктор педагогічних наук, професор Дегтяренко Тетяна Миколаївна.

До Докторського семінару, який проводився для аспірантів третього року навчання (Махоня Вадим Ігоревич), у якості стейкхолдерів активно долучилася аспіранти кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Стайко Олена Сергіївна, Бодарєва Марія Ігорівна (аспіранти другого курсу), Крикуненко Юлія Олександрівна, Паладич Олександр Вікторович (аспіранти першого курсу).

В основу лекції було покладено знання Кобильченко Вадима Володимировича, який має багатий досвід проведення експертизи кандидатських та докторських наукових досліджень, які подаються на захист на здобуття наукового ступеня. Присутніми були поставлені запитання до відповіді на які долучилася Омельченко Ірина Миколаївна.

Висловлені поради будуть застосовані не тільки здобувачами ступеня доктора філософії під час написання наукових досліджень, а й гарантом освітньої програми  для удосконалення освітніх компонентів освітньо-наукової програми Спеціальна освіта, за  якою у СумДПУ імені А.С. Макаренка здійснюється підготовка на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти.

Подробнее...
 
З Днем захисту дітей! PDF Печать E-mail

unnamed

 
Підсумкова онлайн-конференція за результатами навчальної польової практики PDF Печать E-mail

28 травня 2020 р. на базі Навчально-наукового інституту педагогіки і психології СумДПУ імені А.С. Макаренка в умовах дистанційного навчання відбулася підсумкова онлайн-конференція за результатами навчальної польової практики студентів 0012 гр. спеціальності 013 початкова освіта. Під час конференції студенти обмінювалися своїми враженнями, досвідом збору рослин для гербарію, опануванням різних польових методик, спостереженнями за впливом екологічних факторів на рослини і тварин тощо. Дякуємо викладачу Колишкіній А.П. за здобуті знання, творчий пошук, слушні поради та нестандартний підхід до навчання.

 
Проведення Комплексного кваліфікаційного екзамену з теорії і технологій соціальної роботи в новому форматі PDF Печать E-mail

26-27 травня 2020 року викладачами кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності у дистанційному режимі було організовано і проведено Комплексний кваліфікаційний екзамен з теорії і технологій соціальної роботи для здобувачів вищої освіти за ОР Бакалавр спеціальності 231 Соціальна робота заочної форми навчання. Підсумкову атестацію проведено із використанням платформи Zoom, що забезпечило можливість ідентифікувати студентів, почути та оцінити їх змістовні та вичерпні відповіді, а також отримати своєрідний фідбек від випускників – 2020. 

Результати дистанційної перевірки якості підготовки фахівців дозволили присудити їм відповідний ступень вищої освіти – бакалавр, а також присвоїти кваліфікацію – соціального працівника, соціального педагога і фахівця з надання соціально-психологічної допомоги. 

 
ІІ Міжнародний освітній семінар «АВА-терапія. Питання-відповіді» PDF Печать E-mail

27 травня 2020 року науково-дослідною лабораторією проблем інклюзивної освіти кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка (завідувач лабораторії доктор пед.наук, проф. Бондаренко Ю.А.) проведено Міжнародний освітній семінар «АВА-терапія. Питання-відповіді».

Участниками стали вчителі-дефектологи, практичні психологи, педагогічні працівники закладів спеціальної освіти та з інклюзивним навчанням, фахівці ІРЦ, центрів розвитку дітей, спеціалісти, які працюють в реабілітаційних центрах, громадських організаціях, батьки дітей з особливими освітніми потребами, зокрема з РАС, викладачі, студенти ЗВО.

 
Громадська та волонтерська діяльність кафедри: підсумки року PDF Печать E-mail

У СумДПУ імені А.С. Макаренка при кафедрі спеціальної та інклюзивної освіти Навчально-наукового інституту педагогіки і психології (далі – кафедри СІО) діє волонтерський рух «Крок назустріч», що залучає студентів університету та активних сумчан до волонтерської діяльності. Засновницею цього руху є викладач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Кісліцина Марина Вікторівна, яка є керівником студентського  науково-методичного центру «Крок назустріч».

 На сьогодні її сім’я поповнилася новим членом, вихованням якого займається Марина Вікторівна. Втім вона постійно на зв’язку з командою волонтерів як у реальному житті, так і дистанційно online. Формат її спілкування з волонтерами та організаціями-партнерами під час якого вона продовжує їх надихати, допомагати: 1) особисті зустрічі з волонтерами (приходять в гості або ходять на прогулянку з малюком), під час яких обговорюються нові ідеї і засоби їх впровадження; 2) постійно в бесіді з членами «Крок назустріч» у Viber; 3) зв’язок з реабілітаційними закладами та іншими організаціями (спілкування з адміністрацією, домовленість про заходи); 4) можливість проводити в умовах карантину зустрічі та заходи на сервері кафедри СІО СумДПУ імені А.С. Макаренка на платформі Discord.

Розуміючи важливість для Сумщини подальшого розвитку цього напряму роботи університету, адміністрацією університету у штат кафедри спеціальної та інклюзивної освіти був прийнятий фахівець Паладич Олександр Вікторович, на якого покладено обов’язки заступника керівника студентського  науково-методичного центру «Крок назустріч», й наставником якого стала Марина Вікторівна.

Все зазначене вище дозволило волонтерам волонтерського руху «Крок назустріч» зберегти свою активну громадську позицію на теренах Сумщини й протягом 2019-2020 року провести 68 заходів. Вони постійно висвітлювалися на головній сторінці сайту нашого університету.

Подробнее...
 
Фотоконкурс «Вишиванка ННІПП 2020» PDF Печать E-mail

Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою, є одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції.

На жаль, карантинні умови не дозволяють відсвяткувати День вишиванки так, як це традиційно робили в ННІПП протягом останніх років. Проте, нові умови створюють нові можливості!

З огляду на це, студентське самоврядування ініціювало в соціальній мережі Instagram проведення фотоконкурсу «Вишиванка ННІПП 2020», в якому протягом тижня із задоволенням брали участь усі бажаючі – і студенти, і викладачі інституту. Наприкінці тижня, за результатами активного голосування підписників Instagram під світлинами учасників, були визначені переможці фотоконкурсу за декількома номінаціями:

  • КОНДРАТЮК Світлана Миколаївна (директор ННІПП) та ПАВЛУЩЕНКО Наталія Миколаївна (завідувач кафедри ДПО) – «Найкраща викладацька вишиванка НН ІПП 2020»
  • ЮЩЕНКО Альона (0011 група) – «Найоригінальніша вишиванка НН ІПП 2020»
  • МОСКАЛЕНКО Денис (0026 група) – «Найкраща чоловіча вишиванка НН ІПП 2020»
  • ГРИЦЕНКО Вікторія (0016 група) – «Найкраща жіноча вишиванка НН ІПП 2020»
  • ШВИДКИЙ Антон (0016 група) – «Найкраща сімейна вишиванка НН ІПП 2020»
  • ЄРТАХОВА Оксана (0014-стн група) – «Найкраща вишивана маска НН ІПП 2020»

Щиро дякуємо всім, хто взяв участь у нашому фотоконкурсі!

Щиро вітаємо переможців та бажаємо їм наснаги до нових звершень!

 
Вебінар за темою «Реалізація індивідуальної освітньої траєкторії дитини з особливими освітніми потребами у закладі загальної середньої освіти» PDF Печать E-mail

23.05.2020 року відбувся вебінар за темою «Реалізація індивідуальної освітньої траєкторії дитини з особливими освітніми потребами у закладі загальної середньої освіти» на платформі Zoom. Студенти 0032 та 0012-стн груп ознайомилися з детальною структурою ІПР, навчилися виявляти потенціальні можливості дитини з ООП, зрозуміли роль кожного учасник команди психолого-педагогічного супроводу. Вебінар організувала та провела доктор педагогічних наук, професор, завідувач НД лабораторії проблем інклюзивної освіти СумДПУ ім.А.С. Макаренка, вчитель-дефектолог Бондаренко Юлія Анатоліївна.

Подробнее...
 
Цикл лекційно-практичних занять професіоналів-практиків PDF Печать E-mail

22 травня 2020 року кафедрою психології СумДПУ імені А.С.Макаренка та навчально-науковим центром "Психолог і Я" було розпочато цикл лекційно-практичних занять професіоналів - практиків: "Сучасна психологія: нові тенденції практичної діяльності". Відкрив його Анплеєв Андрій Борисович - лікар - нарколог, психіатр, психотерапевт КНП "Обласного клінічного медичного центру соціально небезпечних захворювань"

Він провів 2 лекції на тему: "Вступ до теорії залежностей: сучасні концепції". Студенти - психологи мали можливість ознайомитись з сучасними терапевтичними підходами до розуміння залежностей та основними принципами роботи, розглянути цілі допомоги психолога сім'ям клієнтів з залежностями. Лекція відбувалась у інтерактивному режимі. Андрій Борисович здійснював двосторонній зв'язок - паралельно з викладанням основного матеріалу, відповідав на запитання слухачів.

Хотілось би відзначити не тільки високий професіоналізм лектора, але й екологічність викладання матеріалу.

Наступна лекція очікується 29 травня 2020 року.

 
Онлайн-вебінар, на тему: "Реалізація індивідуальної освітньої траєкторії дитини з особливими потребами у закладі дошкільної освіти" PDF Печать E-mail

Сьогодні, 23.05.2020 відбувався онлайн-вебінар, на тему: "Реалізація індивідуальної освітньої траєкторії дитини з особливими потребами у закладі дошкільної освіти". В якому взяли участь 0044 +0024 стн . Професор Бондаренко Юлія Анатоліївна , розповіла про технології індивідуалізації навчання, індивідуальну програму розвитку ( ІПР) , психолого- педагогічні адаптації та ін. Для засвоєння отриманої інформації ми виконували практичні завдання , визначали потенційні можливості і основні потреби дитини, а також застосування техніки адаптація тексту "Easy read ". Як підсумок засвоєного матеріалу, ми навчилися заповнювати ІПР. В цілому вебінар був цікавим , пізнавальним, інформаційним , адже нам як майбутнім вихователя , це необхідна та корисна інформація.

 
Комплексний екзамен з психології з використанням платформи Zoom та Viber PDF Печать E-mail

20-21 травня 2020 року студенти 4 курсу заочної форми навчання спеціальності 053 Психологія успішно склали комплексний екзамен з психології з використанням платформи Zoom та Viber.

Відеозв’язок відкрив можливості для складання екзамену студентам, які знаходяться у зоні АТО, студентам з різних куточків України. Попри невеликі технічні труднощі, усі студенти змогли ідентифікуватись, отримати білет та надати відповідь.

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 2 из 82